Хмарна аналітика для регіонів

Центр ЕКСОР запустив проект інформаційно-аналітичної підтримки діяльності обласних державних адміністрацій на основі технологій хмарного зберігання даних.

Автоматизована інформаційно-аналітична система моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів впроваджується з метою підтримки прийняття управлінських рішень керівниками органів виконавчої влади регіонів.

Основою Системи є синдикативна база даних, що розміщена на віддаленому Інтернет-сервері та містить близько 30 тис. статистичних показників. Фахівці ІАЦ ЕКСОР забезпечують підтримку бази даних в актуальному стані шляхом її поновлення з періодичністю 7-10 разів на місяць, а джерелами надходження статистичних показників є відкриті ресурси Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства фінансів України, Державної служби статистики, а також регіональних управлінь статистики.

Завдяки цьому досягнуто можливості здійснення комплексного аналізу соціально-економічного розвитку на рівні регіону, міста обласного підпорядкування або району будь-якої області з використанням автоматизованих аналітичних шаблонів. Інакше кажучи, безпосередній користувач системи (а ними є працівники регіональних управлінь економіки) за лічені хвилини може отримати аналітичний звіт, що потрібен для прийняття рішень, не вдаючись до самостійного пошуку та введення даних, їх математико-статистичного аналізу та відображення засобами графіки. Традиційно увесь цей процес може займати у службовців органів влади від одного тижня до місяця, тож переваги очевидні – мінімізація затрат «ручної праці», актуальність даних та їх своєчасне використання у процесі прийняття рішень, можливість отримати аналітичний звіт у будь-який момент відповідно до потреби, уникнення помилок під час обчислень тощо.

Усі розрахунки та формування аналітичних матеріалів здійснюються за допомогою нашого програмно-аналітичного комплексу «ЛОГОС-3.0», що має модульну структуру. Це дає можливість віддаленого встановлення через Інтернет на робочі місця користувачів Системи лише програмного модулю, що відповідає за формування кінцевих звітів – клієнтське місце «Логос-репорт». Водночас програмне забезпечення, що за запитом користувача здійснює обчислення і передачу його результатів до клієнтського місця встановлено на віддаленому Інтернет-сервері. Важливою перевагою такого підходу є і те, що використання клієнтського програмного забезпечення має простий  інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та не вимагає від користувача спеціальних навичок роботи з комп’ютером, а для його віддаленого встановлення на робоче місце пропонується детальна відео-інструкція.

Наразі Центр ЕКСОР надав безкоштовний тестовий доступ до використання Системи декільком обласним адміністраціям. Варто зазначити, що безкоштовний тестовий доступ протягом місяця, а також постійна консультаційна підтримка надаватимуться кожному новому учаснику проекту, надалі ж пропонується використання Системи на умовах незначної щомісячної абонентської плати лише за підтримку та актуалізацію бази даних, тоді як необхідне програмне забезпечення надається безкоштовно.