Паросток електронної демократії

Нещодавно стартував проект – соціальна мережа виборчого округу № 219 (okrug219.org.ua), реалізований фахівцями центру ЕКСОР. Це поки що перша в Україні спроба кандидата у депутати по мажоритарному виборчому округу використати інтернет-платформу для комунікації зі своїми виборцями,  а після виборів – як засіб громадського контролю за діяльністю депутата.

Паросток електронної демократії

Звісно, соціальних мереж в Інтернеті не бракує, але навряд чи є такі, які об’єднували б мешканців одного району Києва, одного виборчого округу, а також виборців і народного депутата України чи кандидата в депутати. Це поки що перша в Україні спроба кандидата по мажоритарному виборчому округу створити інтернет-платформу для комунікації зі своїми виборцями. За словами самих розробників, цей проект запроваджується не «під вибори», а надовго, тому буде використовуватись і після виборів, як засіб громадського контролю за діяльністю депутата.

Сайт є системою інтерактивної комунікації, що функціонує як соціальна мережа виборчого округу та використовуватиметься для постійного зворотнього зв’язку кандидата в народні депутати України з мешканцями округу, суспільними інститутами, представниками засобів масової інформаці, а також для комунікації користувачів між собою.

Ідея полягає у тому, щоб кожен виборець міг брати участь в інтерактивному обговоренні передвиборчої програми кандидата, а надалі – його законодавчих ініціатив, а також актуальних проблем розвитку округу, знайомитися з останніми подіями та коментарями, публікаціями в засобах масової інформації, відео- та фотоматеріалами, відвідувати блог політика, брати участь у веб-конференціях, звертатися з будь-яких проблемних питань безпосередньо до кандидата і його команди.

Паросток електронної демократії

Серед комунікаційних можливостей сайту – створення власного профілю та перегляд профілів інших користувачів, обмін миттєвими повідомленнями, створення фотоальбомів, формування списку контактів, спілкування на форумі та багато іншого. Детальніше на okrug219.org.ua.